ΚΑΝΝΕΣ 2007 / ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Τετάρτη 16 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

My Blueberry Nights, Γουόνγκ Καρ-Γουάι

Πέμπτη 17 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

Zodiac, Ντέιβιντ Φίντσερ

4 Luni, 2 Saptamini si 2 Zile, Κριστιάν Μουγκίου

ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ

Le Voyage du Ballon Rouge, Χου Χσιάο Χσιεν

Naissance des Pieuvres, Σελίν Σιαμά

ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ

Control, Άντον Κόρμπιν

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ

A Via Lactea, Λίνα Κάμιε

Παρασκευή 18 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

Les Chansons d’ Amour, Κριστόφ Ονορέ

Izgnanie, Αντρέι Ζβιαγκίντσεφ

ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Boarding Gate, Ολιβιέ Ασαγιάς

ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ

L’ Avocat de la Terreur, Μπάρμπετ Σρέντερ

Magnus, Καντρί Κουζάαρ

ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ

La Question Humaine, Νικολά Κλοτζ

Un Homme Perdu, Ντανιέλ Αρμπίντ

Savage Grace, Τομ Κάλιν

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ

Nos Retrouvailles, Νταβίντ Οελχόφεν

Σάββατο 19 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

No Country for Old Men, Τζόελ & Ίθαν Κόεν

Soom, Κιμ-Κι Ντουκ

ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Sicko, Μάικλ Μουρ

U2 3D, Κάθριν Όουενς & Μαρκ Πέλινγκτον

ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ

Bikur Hatizmoret, Εράν Κολιρίν

Le Reve de la Nuit d’ Avant, Βαλέρια Μπρούνι-Τεντέσκι

ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ

Garage, Λένι Έιμπραμσον

Tout est Pardonne, Μία Χάνσεν-Λοβ

Dai Nipponjin, Χιτόσι Ματουμότο

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ

Voleurs des Chevaux, Μίκα Βαλντ

Κυριακή 20 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

Tehilim, Ραφαέλ Νατζαρί

ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Chacun Son Cinema, Επετειακό project με την συμμετοχή πολλών σκηνοθετών

ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ

Mang Shan, Λι Γιανγκ

Mio Fratello e Figlio Unico, Ντανιέλε Λουκέτι

ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ

Gegenuber, Γιάν Μπόνι

Caramel, Ναντίν Λαμπακί

Zoo, Ρόμπινσον Ντέβορ

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ

XXY, Λουσία Πουέντζο

Δευτέρα 21 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

Paranoid Park, Γκας Βαν Σαντ

Import Export, Ούλριχ Σέιντλ

ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

A Mighty Heart, Μάικλ Γουιντερμπότομ

ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ

La Soledad, Χάιμε Ροζάλες

El Bano del Papa, Ενρίκε Φερνάντεζ & Σέζαρ Καρλόνε

Am Ende Kommen Touristen, Ρόμπερτ Ταλχάιμ

ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ

Chop Shop, Ραμίν Μπαχράνι

Après Lui, Γκαέλ Μορέλ

Ploy, Πεν-Εκ Ραταναρουάνγκ

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ

Parpados Azules, Ερνέστο Κοντρέρας

Τρίτη 22 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

La Scaphandre et le Papillon, Τζούλιαν Σνάμπελ

Death Proof, Κουέντιν Ταραντίνο

Stellet Licht, Κάρλος Ρεϊγάδας

ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ

Calle Santa Fe, Κάρμεν Καστίγιο

Mister Lonely, Χάρμονι Κορίν

ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ

Yumurta, Σεμίχ Καπλάνογλου

La France, Σερζ Μποζόν

PVC-1, Σπύρος Σταθουλόπουλος

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ

Meduzot, Εντγκάρ Κερέ & Σίρα Γκέφεν

Τετάρτη 23 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

Auf Der Anderen Seite, Φατίχ Ακίν

The Man from London, Μπέλα Ταρ

Persepolis, Μαριάν Σατράπι & Βενσάν Παρονό

ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Go Go Tales, Έιμπελ Φεράρα

ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ

Kuaile Gongchang, Εκαχάι Ουεκρονγκτάμ

Et Toi, T’ Es Sur Qui?, Λολά Ντουαγιόν

ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ

La Influencia, Πέδρο Αγκιλέρα

Avant que J’ Oublie, Ζακ Νολό

ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΡΙΤΙΚΗΣ

Funukedomo, Kanashimi NoAi Wo Misero, Νταϊχάτσι Γιοσίντα

Πέμπτη 24 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

Alexandra, Αλεξάντερ Σοκούροφ

Secret Sunshine, Λι Τσανγκ Ντονγκ

ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Ocean’s Thirteen, Στίβεν Σόντερμπεργκ

ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ

Du Levande, Ρόι Άντερσον

Munyurangabo, Λι Ίζαακ Τσουνγκ

ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ

O Estado do mundo, Σαντάλ Ακερμάν - Απισαστπόνγκ Βεερασεθακούλ - Βιθέντε Φεράζ - Αϊσα Άμπρααμ - Γουάνγκ Μπινγκ - Πέδρο Κόστα

Elle s’ appelle Sabine, Σαντρίν Μπονέρ

Smiley Face, Γκρεγκ Αράκι

Παρασκευή 25 Μαΐου

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ

Une Vieille Maitresse, Κατρίν Μπρεγιά

We Own the Night, Τζέιμς Γκρέι

ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ

Una Novia Errante, Άνα Κατζ

ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ

Foster Child, Μπριλάντε Μεντόζα

Mutum, Σάντρα Κογκούτ

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ




ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ
ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ