Τετάρτη 14 Μαΐου
19.30 Τελετή Έναρξης
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
23.30 BLINDNESS - Fernando Meirelles
Πέμπτη 15 Μαΐου
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
8.30 LEONERA - Pablo Trapero
14.00 WALTZ WITH BASHIR - Ari Folman
ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
11.15 KUNG FU PANDA - Mark Osborne, John Stevenson
ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ
14.00 HUNGER - Steve McQueen
11.00 TOKYO! - Bong Joon Ho, Leos Carax, Michel Gondry
ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ
11.00 CZTERY NOCE Z ANNA - Jerzy Skolimowski
14.00 STRANGER THAN PARADISE - Jim Jarmusch
Παρασκευή 16 Μαΐου
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
8.30 UN CONTE DE NOEL - Arnaud Desplechin
12.00 UC MAYMUN - Nuri Bilge Ceylan
ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ
19.15 THE THIRD WAVE - Alison Thompson
ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ
11.00 SOI COWBOY - Thomas Clay
14.30 MILH HADHA AL-BAHR - Annemarie Jacir
22.00 TYSON - James Toback
ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ
9.00 BOOGIE - Radu Muntean
11.15 DERNIER MAQUIS - Rabah Ameur-Zaοmeche
14.00 LE VOYAGE AUX PYRΙNΙES - Jean-Marie et Arnaud Larrieu
Σάββατο 17 Μαΐου
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
8.30 LINHA DE PASSE - Walter Salles, Daniela Thomas
16.00 ER SHI SI CHENG JI - Jia Zhangke
ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
11.30 VICKY CRISTINA BARCELONA - Woody Allen
00.15 THE CHASER - Na Hong-jin
ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ
20.00 C’EST DUR D’ETRE AIME PAR DES CONS - Daniel Leconte Salle Bunuel
ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ
11.00 WOLKE 9 - Andreas Dresen
14.00 JE VEUX VOIR - Joana Hadjithomas, Khalil Joreige
22.00 TOKYO SONATA - Kurosawa Kiyoshi
ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ
9.00 DE LA GUERRE - Bertrand Bonello
12.00 SLEPE LASKY - Juraj Lehotsky
14.00 TONY MANERO - Pablo Larrain
Κυριακή 18 Μαΐου
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
8.30 GOMORRA - Matteo Garrone
16.30 SERBIS - Brillante Mendoza
ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
13.00 INDIANA JONES AND THE KINGDOM
OF THE CRYSTAL SKULL - Steven Spielberg
ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ
22.00 ASHES OF TIME REDUX - Wong Kar Wai
ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ
11.00 LA VIE MODERNE - Raymond Depardon
14.00 AFTERSCHOOL - Antonio Campos
ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ
9.00 ELDORADO - Bouli Lanners
11.00 COURTS MΙTRAGES PROGRAMME 1
14.00 ACNΙ - Federico Veiroj
17.00 40X15 Olivier Jahan
Δευτέρα 19 Μαΐου
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
9.00 LE SILENCE DE LORNA - Jean-Pierre et Luc Dardenne
22.00 TWO LOVERS - James Gray
ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ
19.15 SANGUEPAZZO - Marco Tullio Giordana
ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ
11.00 VERSAILLES - Pierre Schoeller
14.00 DE OFRIVILLIGA - Ruben Ostlund
ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ
9.00 LIVERPOOL - Lisandro Alonso
11.00 TARANEH TANHAΟYE TEHRAN - Saman Salour
13.15 LE GENOU D’ARTEMIDE - Jean-Marie Straub
15.00 MILESTONES - Robert Kramer, John Douglas
Τρίτη 20 Μαΐου
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
8.30 CHANGELING - Clint Eastwood
16.00 DELTA - Kornel Mundruczo
ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
23.30 MARADONA BY KUSTURICA - Emir Kusturica
ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ
19.45 ROMAN POLANSKI: WANTED AND DESIRED - Marina Zenovich
22.00 OF TIME AND THE CITY - Terence Davies
ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ
11.00 LOS BASTARDOS - Amat Escalante
14.00 JOHNNY MAD DOG - Jean-Stephane Sauvaire
ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ
9.00 EL CANT DELS OCELLS - Albert Serra
11.15 LES BUREAUX DE DIEU - Claire Simon
14.00 ELEVE LIBRE - Joachim Lafosse
Τετάρτη 21 Μαΐου
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
16.00 LA MUJER SIN CABEZA - Lucrecia Martel
18.30 CHE - Steven Soderbergh
ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
23.45 SURVEILLANCE - Jennifer Lynch
ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ
11.00 O’ HORTEN - Bent Hamer
14.00 A FESTA DA MENINA MORTA - Matheus Nachtergaele
ΔΕΚΑΠΕΝΘΗΜΕΡΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΩΝ
9.00 AQUELE QUERIDO MΚS DE AGOSTO - Miguel Gomes
12.00 IL RESTO DELLA NOTTE - Francesco Munzi
14.30 NIU LANG ZHI NU - Yin Lichuan
22.15 SALAMANDRA - Pablo Agόero
Πέμπτη 22 Μαΐου
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
8.30 LA FRONTIERE DE L’AUBE - Philippe Garrel
11.30 ADORATION - Atom Egoyan
ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ
14.30 LEΗON DE CINEMA - Quentin Tarantino
ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ
11.00 OCEAN FLAME - Liu Fen Dou
22.00 WENDY AND LUCY - Kelly Reichardt
Παρασκευή 23 Μαΐου
ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ
8:30 SYNECDOCHE, NEW YORK - Charlie Kaufman
11.30 IL DIVO - Paolo Sorrentino
16.30 MY MAGIC - Eric Khoo
ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ
19.45 CHELSEA ON THE ROCKS - Abel Ferrara
ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΒΛΕΜΜΑ
11.00 TULPAN - Sergey Dvortsevoy
14.00 TING CHE - Chung Mong Hong